Agility
Comarch ERP Optima
el-Dok System
el-Urząd
el-Agent ESP
Biuletyn Informacji Publicznej
CERTUM

Poniższa instrukcja przedstawia sposób konfiguracji kont mailowych w programie Outlook Express. Zawarte przykłady konfiguracji odnoszą się do kont pocztowych w domenie pbox.pl.

UWAGA: Klienci posiadający hosting poczty w CPU ZETO również mogą zastosować się do poniższych wskazówek. Podczas konfiguracji programu pocztowego należy pamiętać o dokonaniu zmian domeny pbox.pl na nazwę swojej domeny (zmiana dotyczy tylko nazwy konta email), czyli:
- zamiast nazwy konta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - proszę użyć: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


1. Parametry serwera do ręcznej konfiguracji programu poczty z obsługą połączeń szyfrowanych SSL/TLS (zalecane).

2. Konfiguracja klienta poczty

Krok 1
Uruchom program Outlook Express.
- W głównym menu wybierz zakładkę Narzędzia, a następnie Konta.

Krok 2
Otworzy się nowe okno "Konta internetowe".
- Kliknij na przycisk Dodaj, a następnie na zakładkę Poczta.

Krok 3
Uruchomi się "Kreator połączeń internetowych".
- W polu Nazwa wyświetlana wpisz swoje imię i nazwisko. Będzie się ono wyświetlało osobie, do której wyślesz list, w polu Od.
- Kliknij przycisk Dalej.

Krok 4
- Wpisz swój adres e-mail taki, jaki dostałeś po rejestracji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Pamiętaj o dokładnym wpisaniu adresu.
- kliknij przycisk Dalej.

Krok 5
- Z listy Moją pocztę przychodzącą obsługuje serwer wybierz POP3.
- W polu Serwer poczty przychodzącej wpisz thor.cpu-zeto.pl
- W polu Serwer poczty wychodzącej wpisz thor.cpu-zeto.pl
- Kliknij przycisk Dalej.

Krok 6
- W polu Nazwa konta wpisz swój login.
- W polu Hasło wpisz hasło dostępu do konta. Należy zwrócić uwagę na duże i małe litery, są one rozróżniane przez system. Hasło nie pojawi się w okienku, tylko w miejsce każdego znaku będzie wyświetlana gwiazdka *. Jeżeli nie wpiszesz hasła - za każdym razem gdy sprawdzana będzie poczta - program zapyta się o nie.
- Kliknij przycisk Dalej.

Krok 7
To jest ekran zakończenia konfiguracji konta pocztowego.
- Naciśnij przycisk Zakończ.

Krok 8
Powrócisz do okienka, w którym zacząłeś instalowanie nowego konta pocztowego. Na liście powinna pojawić się pozycja, którą przed chwilą utworzyłeś.
- Kliknij na przycisk właściwości.

- Następnie na zakładkę serwery.
- Zaznacz "Serwer wymaga uwierzytelnienia" i kliknij "Ustawienia". Należy tam zaznaczyć opcję "Użyj tych samych ustawień co mój serwer poczty przychodzącej".

 

- Następnie proszę przejść na zakładkę "Zaawansowane" i zaznaczyć dwukrotnie opcję "Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL)" oraz wpisać port 465 dla połączeń SMTP.

Krok 9
Od tej chwili możesz odbierać i wysyłać swoją korespondencję za pomocą programu pocztowego Outlook Express. W celu odebrania poczty w oknie głównym naciśnij przycisk Wyślij/Odbierz.

Szybki kontakt

SSG Insight
ZETO Lublin
Asseco Poland
Eldisy
Idź na góre