Agility
Comarch ERP Optima
el-Dok System
el-Urząd
el-Agent ESP
Biuletyn Informacji Publicznej
CERTUM

Zajmujemy się specjalistycznymi projektami i wykonywaniem certyfikowanych strukturalnych systemów komunikacji (okablowanie strukturalne). Sekcja Sieci Komputerowych analizuje, projektuje, monitoruje i testuje instalacje okablowania tak, aby spełniały wszystkie wymogi dla zapewnienia szybkiej transmisji danych. Nasi instalatorzy i projektanci posiadają certyfikaty firmy SCHRACK. Współpracujemy z najlepszymi producentami na rynku:

 

Wykonujemy instalacje teletechniczne w kompleksowym zakresie:

  • Projektowania
  • Instalacji
  • Uruchomienia
  • Pomiarów
  • Dokumentacji
  • Serwisu i konserwacji

WYKONUJEMY NASTĘPUJĄCE INSTALACJE TELETECHNICZNE:

Na prowadzoną działalność w zakresie instalacji systemów bezpieczeństwa i ochrony obiektów opisanych poniżej posiadamy KONCESJĘ MSWiA w zakresie usług ochrony i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego.

MONITORING SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA
SYSTEMY SYGNALIZACJI POŻARU DOMOFONY I WIDEOFONY SYSTEMY PRZYZYWOWE

Monitoring

CCTV

System sygnalizacji włamania

MONITORING

Monitoring wizyjny jest jednym z najbardziej efektywnych systemów dozoru obiektów i ochrony mienia. Monitoring wizyjny polega na montażu instalacji wizyjnych, których podstawowym elementem są kamery przemysłowe, kamery CCTV, a także rejestrator DVR. Takie elementy gwarantują skuteczną ochronę. Monitory podglądowe umieszczone w centrali zapisują obraz przesłany przez kamery przemysłowe i kamery CCTV jako materiał dowodowy. Inwestycja w kamery przemysłowe, rejestrator DVR, system monitoringu IP czy też kamery HD-SDI jest jak najbardziej wskazana wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba ochrony obiektów i mienia.  Oferujemy również coraz popularniejsze instalacje monitoringu autobusowego, rejestrujący zdarzenia zarówno z wnętrza pojazdu oraz jego otoczenia. Zestaw składa się z kamer wyposażonych w mikrofon oraz rejestrator na kartę pamięci lub dysk twardy.

 

SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU

Kontrola dostępu powinna być funkcjonalna, niezawodna i gwarantująca bezpieczeństwo. Oferowane przez nas systemy kontroli dostępu, pozwalają na uregulowanie dostępu osób - pracowników i gości do poszczególnych części obiektu, a także ograniczają dostęp osób niepowołanych do obszarów wymagających zabezpieczenia. Do wybranych części budynku mogą mieć dostęp jedynie osoby posługujące się identyfikatorami z kodami identyfikacyjnymi. System identyfikuje osoby na podstawie np. kart zbliżeniowych, breloków czy osobistych kodów PIN. W miejscach wymagających szczególnej ochrony proponujemy skorzystanie z czytników skanujących linie papilarne, kształt dłoni, siatkówkę i tęczówkę oka. Wdrożenie proponowanych przez nas rozwiązań zwiększa bezpieczeństwo firmy lub innego obiektu. Ogranicza ryzyko kradzieży informacji lub mienia. Pozwala także ograniczyć koszty ponoszone na personel ochrony obiektu. Nasza firma oferuje również systemy rejestracji czasu pracy zwiększające dyscyplinę pracy. Elektroniczna rejestracja zastępuje tradycyjną listę obecności pracowników, a system samoistnie zlicza, raportuje i prowadzi statystyki dotyczące czasu pracy.

 

SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA

System sygnalizacji włamania to zespół urządzeń, który ma na celu wykrycie i zasygnalizowanie próby wtargnięcia do obiektu czy też naruszenie terenu zewnętrznego. Podstawowymi elementami każdego systemu sygnalizacji włamania i napadu są: centrala alarmowa wraz z akumulatorem stanowiącym rezerwowe źródło zasilania, urządzenia wykrywające zagrożenia (np. czujniki, przyciski napadowe) oraz elementy wykonawcze służące do powiadamiania o zaistniałym alarmie czy innym zdarzeniu. Systemy alarmowe sygnalizacji włamania i napadu projektujemy tak aby wykrywały przestępcę w różnych fazach jego działania czyli np. już przy pokonywaniu zewnętrznych zabezpieczeń mechanicznych. Nowoczesny system sygnalizacji włamania i napadu może być również wykorzystywany do zarządzania automatyką budynku (np. sterowanie piecem centralnego ogrzewania, roletami, załączanie oświetlenia). Rodzaj urządzeń dostępnych na polskim rynku, ze względu na zróżnicowane parametry techniczne i ceny pozwala na zaprojektowanie systemu przyjaznego dla każdego użytkownika.

 

SYSTEMY SYGNALIZACJI POŻARU

System sygnalizacji pożaru, samoczynnie wykrywa i przekazuje informacje o pożarze w chronionym obiekcie. System składa się z czujek i jednostki centralnej, która w sytuacji zagrożenia identyfikuje wzbudzoną czujkę z identyfikatorem konkretnego pomieszczenia, a nawet jego części, błyskawicznie lokalizując źródło pożaru. Dźwiękowy system ostrzegawczy DSO jest wymagany w dużych obiektach między innymi w galeriach handlowych, kinach, teatrach, większych hotelach, szpitalach, dworcach. DSO uruchamiany jest w razie zagrożenia przez system sygnalizacji pożaru i automatycznie rozgłasza komunikaty i sygnały ostrzegawcze na terenie całego obiektu. Na co dzień system można wykorzystywać do przekazywania komunikatów dla osób przebywających    w budynku, nadawania reklam i muzyki. System oddymiania, chroni życie osób znajdujących się w płonącym budynku. System składa się z centrali sterującej, czujek wykrywania pożaru, włączników oddymiania, przełączników przewietrzania i wykonawczych siłowników elektrycznych. System zapobiega rozprzestrzenianiu się trujących produktów spalania, odprowadza gorące gazy spalinowe, dzięki czemu możliwe staje się korzystanie z dróg ewakuacyjnych.

 

DOMOFONY I WIDEOFONY

Projektujemy i wykonujemy systemy domofonowe oraz coraz bardziej popularne systemy wideodomofonowe. Systemy te pełnią tę samą funkcję, jaką jest komunikacja głosowa pomiędzy osobami po obu stronach instalacji oraz sterowanie elementem blokady wejścia (np. elektromagnesem). Systemy wideo-domofonowe pozwalają dodatkowo na przesył wizji, co czyni je bardziej atrakcyjnymi i praktycznymi. Domofon, to nie tylko wygoda i ułatwienie przy wpuszczaniu gości ale również bezpieczeństwo.

 

SYSTEMY PRZYZYWOWE

Systemy przyzywowe są przeznaczone do domów pomocy społecznej, szpitali, sanatoriów, przychodni, hoteli, ośrodków penitencjarnych. Umożliwiają wezwanie pomocy i ułatwiają pracę personelowi. Systemy komunikacji wewnętrznej umożliwiają kontakt między pacjentem, a personelem medycznym, jak również między samym personelem. Sygnały świetlne miejsc przywołań i połączenie głosowe zapewniają optymalne porozumienie między komunikującymi się osobami.

Szybki kontakt

SSG Insight
ZETO Lublin
Asseco Poland
Eldisy
Idź na góre